Kétféle módon helyezhető el dokumentum az eKórtörténetben:
- Fizikailag tárolt (belső) dokumentum, amiket az EESZT eKórtörténet modulja tárol.
- Hivatkozás formájában tárolt (külső) dokumentum, amelyeket az EESZT más moduljai tárolnak. A beutalók tárolási helye az e-beutaló modul, a receptek tárolási helye az eRecept modul, a képi diagnosztikák tárolási helye a digitális képtovábbítási és távkonzílium rendszer (DKTK modul).
Az eKórtörténeti dokumentumok hierarchikus rendszerben tárolódnak és abban kereshetők. A páciens azonosítására szolgál a TAJ szám, mint egyedi azonosító. Az eKórtörténet saját, országosan egyedi, belső azonosítót rendel minden pácienshez. Az eset azonosítására szolgál az esetszám, a dokumentum azonosítására pedig a dokumentumazonosító, amelyet a beküldő rendszer ad át az eKórtörténet modulnak – a beküldő rendszerben egyedi –, valamint az eKórtörténet saját, országosan egyedi, belső azonosítót rendel minden esethez.
Jelenleg a törvény elrendeli az alábbi egészségügyi dokumentumok EESZT-be történő továbbítását:
- Különböző ellátási események (fekvő- és járóbeteg szakellátás, házi- és fogorvosi ellátás, CT- és MR vizsgálat) megkezdése és befejezése
- Várandósgondozás dokumentációja
- Gyermekágyas gondozás dokumentációja
- Gyermekgondozás dokumentációja
- Szívkoszorúér CT (CCTA) lelete
- Szívkoszorúér intervenciós beavatkozások műtéti leírása
- Onkoteam jegyzőkönyv
Az események rögzítése megadja egy-egy beteg életútját az egészségügyi ellátó rendszerben a törvény által megfogalmazott történések esetében.
A Lakossági portálon mindenki megtalálhatja majd a saját ellátási eseményeinek listáját az eseménykatalógusban, és megtekintheti az ellátások során keletkezett e-kórtörténeti dokumentumait az esettörténet menüpont alatt.