Ezért a háziorvosom nyaki ultrahangra küldött. A képekkel és számomra érthetetlen latin szavakkal teletűzdelt szakvéleményt minden magyarázat nélkül a kezembe nyomták. Bárhogyan is forgattam, fogalmam sem volt, hogy mit is állapítottak meg rólam, egészségesnek találtak-e, vagy éppen kezdhetem írni a végrendeletemet. Visszamentem hát a háziorvosomhoz, aki kedvesen közölte, hogy nincs nagy baj, de a képek alapján valóban érdemes további vizsgálatokat végezni e téren, erre viszont neki már nincsen felhatalmazása, így hát keressek magamnak egy endokrinológust.
Tanácstalan voltam, és ő sem tudott túl sok jóval kecsegtetni, de adott egy beutalót abba a kórházba, ahova területileg tartozunk. Két hétig minden nap próbáltam időpontot egyeztetni a kiválasztott orvoshoz, de mindhiába. Még olyan eset is előfordult, hogy a telefonközpont nem az orvossal, hanem egy másik betelefonáló érdeklődővel kapcsolt össze. Végül sikerült bejelentkeznem és meg is állapították a megfelelő kezelést, megkaptam a szakvéleményt, lelkemre kötve, hogy azt jól őrizzem meg, mert mikor a gyógyszeres kúra lejártával újabb vérvizsgálatot kell elrendelni, mindenképpen be kell mutatnom a háziorvosomnak, hogy tudja, miért is kell laborvizsgálatot kérnie.
Az EESZT segítségével a háziorvos a beutalóval együtt elektronikusan kiválaszthatja azt az ellátó intézményt, ahol van szabad kapacitás az adott rendelésen, le is foglalhatja a megfelelő időpontot. Nem kell az összes korábbi leletetünket magunkkal vinni. Az ott megszületett szakvéleményt, akár azonnal megtekintheti a háziorvos, illetve bármikor lekérdezheti, amikor szükséges az ellátásunkhoz. Így a kezelésünk is gyorsabb lesz, megkímélve minket a rengeteg utánajárástól, amivel megpróbáljuk érvényesíteni a beutalónkat.
Sz. Katalin, 51 éves